• 0212 995 09 39
  • info@gitsingelsin.com

Express Kurye Hizmeti Nedir?

Express Kurye Hizmeti Nedir?

Express Kurye Hizmeti Nedir?  

Express kurye hizmeti normal bir kargo hizmetinin gönderici ile alıcı hizmetinin arasındaki zamansal farkın en aza indirilerek sunulan hizmettir.  Adından da anlaşılacağı gibi express olmasının özelliği teslim alınan gönderiyi en acil şekilde karşı tarafa iletmesidir. Diğer adı için motor kurye de diyebiliriz.  
Gönderen kişi motor kurye talep ettikten sonra motor kurye gelir ve alıcıdan paketi alarak bir fiyat belirler ve ödeme yapıldıktan sonra karşı tarafa iletmek için yola çıkar. Express kuryenin motor ile iletişim sağlanmasındaki amaç trafikten avantaj sağlamasıdır. 
Express kurye ile dilediğiniz her türlü evrak ve ya kutu gönderimi yapabilirsiniz. 
Bazı motor kurye hizmet yerlerinde ise kargo takibini internet üzerinden yapmanız mümkündür. 
Express kuryelerin çalışma saatleri firmalara göre farklılık gösterse de genel olarak on beş saat çalışma faaliyeti göstermektedirler.
 

Express Kurye İle Neler Gönderilebilir?

Express kurye hizmeti ile aynı gün içerisinde gönderilerinizi acil bir şekilde dilediğiniz adrese ulaştırabilirsiniz. Aynı zaman da gönderiniz iletildiği takdirde teslim edildi bildirisi de anında size bildirilmektedir. 
Express kurye ile istediğiniz her türlü gönderiyi karşı tarafa iletmeniz mümkün.
Dosya, paket, kutu, hediye, belge, evrak doküman vs. gibi her türlü gönderimi sağlayabilirsiniz. Motor kuryelerin bu kadar hızlı bir şekilde gönderiyi iletmesindeki avantaj ise sadece kişiye özel olarak hizmet etmesidir. Açıkçası bir kişiden aldığı ürünü teslim etmek için hizmet etmektedirler. Bir gönderinin teslimat süresi en ortalama 50 dakika ile 90 dakika sürmektedir. 
 

Express Kurye Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Büyük şehirlerin trafik sıkıntısı çok olduğundan express kurye hizmeti daha çok büyük şehirlerde tercih edilmektedir. O yüzden express kuryenin kullanım avantajları da oldukça fazladır.
 
• Gönderinizi en hızlı şekilde karşı tarafa iletilmesini sağlar. 
• Gönderim süresi ortalama bir buçuk saat civarı sürmektedir.
• Express kurye ile dilediğiniz her türlü kargo gönderimini yapabilirsiniz.
• Büyük şehirlerin trafiğine göre avantajlıdır.
• Kişiye özel olarak hizmet sunulmaktadır. Bir kişiden gönderi alınır ve istenilen adrese herhangin bir başka yere uğranılmadan alıcıya teslim edilir.
• Ayrıca teslim edikten sonra gönderen kişiye teslim edildiği an bildirim de sağlanmaktadır.
 

Express Kurye Gönderim Süresi Ne kadardır?

Express kurye hizmeti iki türlü sunulmaktadır. 
Birincisi motor kuryedir.  Kargocunun motosiklet ile kişiye özel yaptığı hizmet türüdür. 
İkincisi ise büyük e ticaret siteleri müşterileri memnun etmek adına hızlı express adı altında kargo hizmeti de sunmaktadır. Eğer bir bölgeye bir den fazla kargo var ise kargocular arabalı kurye yola çıkmaktadırlar. 
Ama genel olarak express kurye hizmeti motor kurye olarak anılmaktadır. Kişiye özel hizmet de diyebiliriz. Tercih edilmesinin en önemli birincil nedeni ise çok kısa sürede karşı tarafa teslim edilmesidir. Teslim edilme süresi ise 50 dakika ile 90 dakika arasındadır. 
Express Kurye hizmeti talep ettiğiniz andan itibaren motor kurye en fazla yarım saate kapınıza gelmektedir. Ortalama bir saat içerisinde de kargonuz alıcıya ulaşmış olur. 
 
Express Kurye Hizmeti Hangi Durumlarda Tercih Edilir?
Vaktinde ulaştırılması için tercih edilen express kurye hizmeti tüm dünya da yaşanılan kovid hastalığından dolayı sıklıkla tercih edilmeye devam etmedir. Bu durum alışkanlık haline gelmiştir. İnsanlar artık her şeyi online olarak internet üzerinden halletmektedirler. Sadece bundan da değil havalar çok soğuk olduğunda ve ya çok sıcak olduğunda yağmurlu ve karlı havalarda express kurye hizmeti sıklıkla tercih edilmektedir.
 
Express Kurye Ücreti Ne Kadar?
 Express kuryenin diğer adı için motor kurye de diyebiliriz. Motor kuryeler kargo türünde hızlı teslimat için tercih edilen ulaşım türüdür. 
Normal kargo da ücretlendirme kg başına hesaplanarak bir fiyat çıkartılır. Zaman olarak daha bir esnek zaman ihtiyacı vardır.
Express kuryeler normal kargo hizmetine göre daha özel olduğundan fiyatlandırma biraz daha farklı olabiliyor. Zaman açısından siz kendiniz bir zaman da belirleye bilirsiniz. Hemen olarak da talepte bulunabilirsiniz. 
Herhangi bir express kurye hizmeti veren web sitesine girdiğiniz vakit genellikle önünüze bir form gelir.  Gönderen adresi, alıcının adresi, ürün kg, gönderi türü gibi seçenekleri doldurduğunuz takdirde fiyatlandırma ürünün kg ’na göre belirlenecektir. Kuryeniz dilediğiniz vakitte dilediğiniz adrese güvenle teslim edilecektir.