• 0212 995 09 39
  • info@gitsingelsin.com

Express Kurye ile Neler Gönderebilirsiniz?

Express Kurye ile Neler Gönderebilirsiniz?

Express Kurye ile Neler Gönderebilirsiniz?

Teknolojinin ilerlemesiyle insanlar artık hemen hemen bütün ihtiyaçlarını internet üzerinden (online) gidermektedir. Kişisel ihtiyaçlarını ya da ev ihtiyaçlarını internet yoluyla halletmektedir. Bu gibi ihtiyaçlarımızı gidermekte bize aracı olan ulaşım olanağı ise kargo firmalarıdır. Kişiye özel olarak gönderinin kısa sürede bir yerden bir yere gönderilmesini sağlayan birim ise express kuryedir. Diğer adı motor kuryedir.  Motor kurye hızlı teslimat kargo hizmetidir
Acil bir gönderim yapmak durumunda ne göndermek isterseniz isteyin express kurye sizin kurtarıcınızdır. Kutu, koli, dosya, davetiye, dosya, hediye vs. istediğiniz her hangi bir şeyin gönderimini yapabilirsiniz. Kargo gönderim konusunda bir kısıtlama yoktur. 

 

Express Kurye Ne İş Yapar?

Express kuryelerin görev tanımı bir gönderinin gönderici tarafından alınarak karşı tarafa istenilen zaman da ya da en hızlı zaman diliminde alıcıya vaktinde ulaştırılmasıdır. 
Express kuryenin bir diğer adı motor kuryedir. En aktif olarak çalışanlar yemek şirketlerinde çalışanlardır.  Ama kargo şirketlerinin de express kurye birimleri mevcuttur. Express kuryelerin ulaştırdıkları ürün konusunda her hangi bir kısıtlaması yoktur. Her türlü emanet karşı tarafa iletilir. Express olarak anılmasının sebebi ise alınana emanetin en kısa sürede alıcıya ulaştırılmasıdır. Bu zaman dilimi de ortalama bir buçuk saat civarıdır. Bir diğer en önemli özelliği ise kişiye özel çalışmalarıdır. Bir kişinin kargosunu aldıktan sonra başka kişinin kargosunu almadan aldıkları ilk kargoyu teslim ederler.

 

Neden Express Kurye Tercih Etmeliyiz

Genel de büyük şehirlerde tercih edilen express kurye çalışanlar ve vakti olmayanlar için tam ideal diyebiliriz.  Express kuryeleri sadece bireysel olarak değil kurumsal olarak da kullanabilirsiniz.  İş yeriniz de bir evrakın bir yere teslim edilmesi gerekiyordur. Ya da işte çalışırken kendinize özel bir eşyanın bir yere gönderilmesi gerekiyordur. Bu durumda express kuryeleri kullanmanız tavsiye edilmelidir. Emanetiniz gün içinde mutlaka karşı tarafa iletilir.
İşte bu gibi nedenlerden dolayı express kuryeleri tercih etmeniz önerilir. Kargo firmalarının bazılarında express kuryeler hafta sonları çalışmasa da 7 / 24 çalışan express kurye firmaları da mevcuttur. 
Express kuryeler kargonuzu sizden alım süresi en fazla yarım saattir. Sizden aldıktan sonra en fazla 1 saat içerisinde alıcıya teslim eder. Teslim ettikten sonra bunun bildirimini geri dönüş olarak sağlarlar. 

 

Express Kurye Hizmeti Nedir?

Express Kurye bir gönderinin istenilen süre de ya da en kısa sürede alıcıya güvenli bir şekilde teslim edilmesini sağlayan birimlerdir.  Küçük şehirlerde hiç kullanılmaz değil ama genel olarak metropol şehirler de buna bağlı olarak trafiğin ve iş yoğunluğunun çok olduğu şehirlerde tercih edilir. 
İnternetin çok fazla kullanıldığı olmazsa olmaz olduğu bu dönem de online alışverişler de artış göstermektedir. Bu bağlı olarak e ticaret siteleri de artık hızlı teslimat adı altında motor kuryeler çıkardılar. Örnek vermek gerekirse almış olduğunuz ürün vaktinden daha erken olarak motor kurye ile elinize ulaşmaktadır.  Burada bahsedilen e ticaret sitelerinin uygulamış olduğu hızlı teslimattır. Bir de alıcı evine çağırılan kuryeler vardır.  Motor kuryeler yani express kuryelerdir. 

Express Kurye Hizmeti Nasıl Alınır?

Hızlı teslimat için express kurye firmalarını ister arayarak ister web sitelerine giriş yapıp form doldurarak kurye çağırabilirsiniz. Bazı firmalar üyelik ister. Üyelik işlemleri yapıldıktan sonra form doldurularak kuryeye çağrı da bulunulur. Her firmanın kurye çağırma kayıt formu farklıdır. 
Bazı firmalar sadece göndericinin ve alıcının adresini isteyerek kurye çağırmanızı sağlar. 
Express kuryeler de gönderilenin ne olduğu fark etmez. Dosya, hediye, kutu, koli, çiçek, evrak vs. olabiliyor. Bazı firmalarda bu yüzden kayıt formlarında detay ister. Gönderilen ürünün kg’mı gibi. Gönderen ismi, alıcı ismi, telefon numarası, adreler vs. 

 

Express Kurye Kullanmanın Faydaları

Express kuryenin en büyük faydası zamanınızın çalınmamasıdır.  Siz diğer işlerinizi hallederken motor kuryeler sizden emanetinizi alarak istediğiniz adrese teslim etmektedirler. 
Çalışma saatleri firmada firmaya değişkenlik gösterse de genel olarak express kuryeler 7 / 24 çalışmaktadır. İster hafta içi ister hafta sonu gönderim yapabilirsiniz. 
Express kuryeler bireysel olarak hareket etmektedirler. Yani bir kişinin haricindeki başka kişiden herhangi bir kargo alımı yapmazlar. Sadece bir kişinin kargosunu teslim etmek için yola çıkarlar.