• 0212 995 09 39
  • info@gitsingelsin.com

Express Kurye Ücreti Neye Göre Hesaplanır?

Express Kurye Ücreti Neye Göre Hesaplanır?

Express Kurye Ücreti Neye Göre Hesaplanır?

Express kurye ücreti normal kargo ücretinin fiyatına göre biraz daha fazla olabiliyor. Bu şekilde olmasının nedeni ise express kuryenin kişiye özel olarak hizmet vermesidir. Aynı zaman da gün içerisinde kısa süre de kargonun alıcıya teslim edilir. 

Express kurye ücreti kargonun durumuna göre hesaplanmaktadır. Express kurye de her hangi bir kargo için gönderim yapılabilir. Dosya, zarf, davet, koli, hediye, doküman vs. ücretlendirme de bu gönderilen ürünlerin ağırlığına göre değişmektedir.  Bir diğer etken ise kargonun teslim edilecek yerin ne kadar uzaklıkta olduğudur. Firmaların belirlediği duruma göre ilçe ilçe ya da bölge bölge değişkenlik gösterebilir.

Express Kurye Hizmeti Nedir?

Teknolojinin ilerlemesiyle internet kullanımının birçok alana yayılmasıyla evden çıkmadan birçok işimizi internet yoluyla sağlamaktayız.  Express kurye hizmeti de sizin internet üzerinden çağrı da bulunmanız ile yola çıkar gönderiyi sizden teslim alır ve gün içerisinde kısa sürede istediğiniz adrese güvenli bir şekilde teslim eder.  Ayrıca teslim edildiğine dair de size geri bildirim de bulunur. Express kurye hizmetini kargonun çok acil teslim edilmesi gereken zamanlarda ve ya hassas olan kargoların gönderimlerinde tercih etmenizde fayda vardır. 
Express kuryeler kargo firmalarının bir birimidir diyebiliriz. Express denmesinin sebebi ise kargonun motosiklet yoluyla teslim edilmesidir. Express kuryeler her yerde mevcuttur. Büyük şehirlerin bir numaralı sorunu da trafik sıkıntısıdır. Bu yüzden express kurye hizmeti daha çok büyük şehirlerde tercih edilmelidir. 
Express kurye ücreti firmaya göre başlangıç fiyatı değişkenlik gösterebilir. Ücretin hesaplanması ise giden kargonun ağırlık durumuna göre değişir. 
Express kurye hizmetinin çalışma saatleri firmaya göre değişkenlik gösterebilir. Bazı firmalarda çalışma saatleri sınırlı sayıda bazı firmalar da ise 7 / 24 hizmet vermektedirler. 

Express Kurye Kullanmanın Avantajları

Express kurye kullanmanın en önemli avantajlarından birisi zamandan tasarruftur. Evinizden, iş yerinizden ya da her neredeyseniz bulunduğunuz yerden dışarıya çıkmadan kargo gönderimizi yapabilirsiniz. 
Express kurye ye internet yoluyla ya da telefonla çağrı da bulunduğunuz vakit sizin kapınıza gelmesi ortalama 30 dakikadır. Bu dakika daha kısa sürede olabilir. Çünkü motosiklet ile ulaşım sağlanmaktadır.  Kargoyu sizden teslim alır. Bu arada Express kurye ücreti kargonun ağırlığına göre hesaplanır. Alıcının adresine teslim edilmek üzere yola çıkar. Alıcının adresine varış süresi ortama 1 saattir.  Bu süre daha az bir süre de olabilir.  Kurye kargonuzu teslim ettikten sonra size geri bildirimde de bulunur. Bazı firmaların motor kurye teslim hizmetini internet üzerinden adım adım kuryenin nerede olduğunu takip etme imkanınızda mevcuttur. 

Express kuryenin bir diğer avantajı ise ücret maliyetidir. Express kurye ücreti kargonun durumuna göre hesaplandıktan sonra teslim edilmek üzere yola çıkar. Diyelim ki şehrin bir ucundan bir ucuna kargo gönderimi yapmak istiyorsunuz. Yol masrafını düşündüğünüz vakit otobüs, minibüs, taksi vs. aslında daha maliyetli. Express kurye kargonuzu daha hızlı teslim etmek adına motosiklet kullanırlar. Ayrıca express kurye ücreti hesaplanmasındaki bir diğer etken ise kargonun nereye hani bölgeye teslim edileceğidir. Ücret konusunda bölge bölge fiyatlarda küçük de olsa oynama olabilir. 

Express Kurye Çalışma Saatleri 

Express kuryelerin çalışma saatleri firmaya göre değişir. Bazı firmalar bu konu da çok esnek olabiliyor.  Motor kuryelerin dönüşümlü olarak 7 / 24 çalışmalarını sağlıyor. Bu saye de akşam vakti ya da gece yarısı bir yere bir emanet teslim edilecekse de express kuryeler bu yönde kurtarıcımız olabiliyor. Ama bazı firmalar da tam aksine motor kuryelerin çalışma saatlerini normal çalışma süresi olarak çalıştırmaktadır. 

Express Kuryeden Nasıl Hizmet Alınabilir?

Express kurye hizmeti almak kargonun gönderimini kısa sürede sağlamak kadar kolay aslında. Hizmet veren firmanın web sitesine giriş yaptığınız vakit ister telefon ile ister web sitesinde bulunan formu doldurarak çağırabiliyorsunuz. Expres kurye ücreti de 2 şekilde ödenebilir. Ya kapınıza gelen kargocu kargonuzun kg durumuna göre ve teslim edilecek adresin uzaklığına göre bir hesaplama yaptıktan sonra kargo ücreti talep edebilir. Ya da web sitesinden girmiş olduğunuz bilgiler dahilinde gönderilen ürünün ağırlığına göre teslim edilecek bölgenin uzaklığına göre internet üzerinden ödeme yapılabilir.