• 0212 995 09 39
  • info@gitsingelsin.com

Express Kurye Neden Tercih Ediliyor?

Express Kurye Neden Tercih Ediliyor?

Express Kurye Neden Tercih Ediliyor?

Express kuryenin en önemli ve öncelikli tercih edilme sebebi zamansal yönden tasarruf sağlamasıdır. Bulunduğunuz şehir büyük bir şehir ise göndereceğiniz adres mesafesi çok fazla ise bir de trafik sıkıntısı var ise express kuryeleri tercih etmeniz büyük bir avantaj olacaktır. 
Express kurye ile dilediğiniz her türlü kargoyu göndermeniz mümkün. Evrak, dosya, hediye, koli, kutu, çiçek vs. acil gönderim kargoları için tercih edilmektedir.  Express denmesinin sebebi zaten hızlı ulaşım sağlanmasındandır. Ne zaman ne isterseniz kargonuzu anında gönderebiliyorsunuz.
Ayrıca gönderim yapacağınız adres çok uzakta ise toplu taşıma kullanarak hareket etmeniz maliyeti daha da arttıracaktır. Ama express kuryeler motosiklet yoluyla teslimata çıktıklarından dolayı maliyet yönü ile daha avantajlıdır.

Express Kurye Ne iş Yapar?

Express kurye işte çalışanların, evden çıkmayanların ya da çıkamayanların, kargosunu hemen ulaştırmak isteyip de o an zaman yönünden sıkıntı yaşayanların kargosunu en hızlı ve güvenilir şekilde teslim etmesini sağlayan kargo hizmetidir. Diğer bir adı motor kuryedir.  Göndermek istediğiniz kargoyu bizzat bulunduğunuz yerden ( iş yeri, ev, otel )  teslim alarak göndermek istediğiniz adrese bizzat teslim ederler.  Hatta teslim ettiklerine dair geri bildirimde de bulunurlar. Bazı express kurye firmalarının web sitesi üzerinde kargonuzun nerede olduğuna dair izlemenize olanak vardır. Harita üzerinden çok rahat bir şekilde takip edebilirsiniz. 
Express kurye çalışanı siz kurye talep ettiğiniz andan itibaren en fazla yarım saat içinde kapınızda olur. Teslim etmek istediğiniz adrese de 2 saati geçmeyecek şekilde teslim eder. Eğer gönderilecek kargo çok hassas bir ürün ise ya da çok acil ise bu express kuryeleri kullanmanızda fayda vardır.

Express Kurye Çalışma Saatleri 

Express kurye çalışma saatleri firmadan firmaya farklılık göstermektedir.  Express kuryelerde aslında kargo firmalarının bir birimidir. Hemen hemen her kargo firmasının bir motor (express) kurye hizmeti vardır. 
Express kuryeler genelde 7 / 24 çalışırlar. Nöbetleşe çalışmaktadırlar. Sunulan hizmetin kalitesinin daha yüksek olmasına bağlı olarak daha güvenli hizmet verebilmek adına gece vardiyası ile gündüz vardiyası çalışanları farklıdır.  Uykusuz kalma ve yorgunluk sonucu bu kurye hizmeti kötü sonuçlanabilir. 
Ama bazı kargo firmaları haftanın her günü her saati değil de belirli saat ve günlerde hizmet sunmaktadırlar. Bu durum firmanın seçimine kalmıştır. 

Express Kuryenin Özelliği

Express Kuryenin en önemli özelliği kişiye özel hizmet vermesidir. Kargo firmasının web sitesinden çağrıda bulunduğunuz andan itibaren kuryeci kapınıza gelerek kargonuzu sizden bizzat teslim alır. Kargoyu teslim etmek üzere yola çıkar. Buradaki en önemli özellik başka bir yere uğramadan direkt sizin kargonun alıcısına ulaşarak kargoyu teslim etmesidir. Kargonuzu güvenli ve özenli bir şekilde karşı tarafa teslim eder. Hatta teslim ettiğine dair gönderen kişiye de geri bildirimde de bulunur. “Kargonuz teslim edilmiştir.” Mesajı ile…

 Express Kuryelerde Fiyat Nasıl Belirlenir?

Express kurye ücretlendirmesi diğer kargo gönderimlerinde ki fiyatlandırma ile aynıdır. Normal kargo da nasıl ki gönderilecek kargonun ağırlığına bakılıyor. Express kuryeler de aynen o şekilde gönderilecek ürünün kg’na bakılarak bir fiyatlandırma sağlanıyor.  Ayrıca sadece kg’a bakılarak değil gönderilecek ürünün teslim adresinin ne kadar uzaklıkta olduğuna bağlı olarak da bir fiyatlandırma yapılmaktadır. 

Express Kuryelerin Kullanım Alanları

Express kuryeler hem kurumsal olarak hem de bireysel olarak aktif bir şekilde kullanılmaktadır.  Hastane, şirketler, okullar, ev farketmeksizin her alan da kullanılmaktadır. 
Aslında daha çok ticari olarak tercih edilmektedir. Örneğin online alışverişlerde (giyim, gıda, temizlik ürünleri vs. ) daha da bir aktif olarak kullanılmaktadır. 
e-ticaret siteleri bir çok yere gönderim yaptığından dolayı normal kargo hizmeti yanında express kurye hizmeti de sağlamaktadır. Kullanmış olduğunuz e ticaret sitesi üzerinden sizin isteğinize bağlı olarak seçmiş olduğunuz ürünün daha hızlı bir şekilde elinize ulaşmasını isterseniz site üzerinden tercih de bulunabiliyorsunuz. Mesela yemek şirketlerinin de kendilerine has kullanılan motor kuryeler aslında aynı zaman da express kuryedir.  İçerisinde hassas bir ürün olduğundan acil bir şekilde alıcıya ulaşması gerekmektedir. Bu yüzden de express kuryeler aracılığı ile alıcıya ulaştırılmalıdır.  Teknolojinin ilerlemesiyle de bu express kuryeler daha artacağa benzemektedir.